20 Apr. 2024.

Bijela: Hrvatskoj i Galzini svjetsko zlato

Nakon tri dana lova po izuzetno jakoj buri, titula svjetskog ekipnog prvaka na 56. Svjetskom prvenstvu u ribolovu iz broda pripala je reprezentaciji Hrvatske sa pet plasmanskih bodova. Drugo mjesto osvojila je Francuska sa sedam, a treće Italija sa 12 plasmanskih bodova, saopšteno je portalu Feral.bar iz Saveza za sportski ribolov na moru Crne Gore.

Reprezentacija Crne Gore za koju su nastupali Dejan Sijerković i Zdravko Damjanović iz „KSR „Ribar“, Marko Radosavljević iz KSR „Igalo“, Radovan Popović iz „KSR „Sipa“ i Ivan Dejanović i Aleksandar Pejović iz KSR „Delfin“ takmičenje je završila na šestom mjestu sa 19 plasmanskih bodova, što je za jedno mjesto bolji plasman nego na prethodnom svjetskom prvenstvu.

Svjetski prvak u pojedinačnoj konkurenciji je Ivan Galzina iz Hrtvatske sa 11 plasmanskih bodova, srebruu medalju osvojio je Antonio Đakomini iz Italije sa 24, a bronzanu Silvijan Ferahaglou iz Francuske sa 29 plasmanskih bodova.

Najbolji crnogorski takmičar bio je Zdravko Damjanović koji je u konkurenciji 63 takmičara iz 12 zemalja osvojio deveto mjesto sa 46 plasmanskoh bodova.

-Večeras će u Iberostar hotelu Park u Bijeloj, nakon dodjele priznanja najboljima, biti održana ceremonija svečanog zatvaranja 56. Svjetskog prvenstva u ribolovu iz broda za seniore.

Po ocjeni delegata FIPS-M Karlosa Vinagre i svih učesnika, organizacija šampionata je bila na najvišem nivou.

Već u maju iduće godine Savez će biti orgnizator još jednog velikog takmičenja najboljih sportskih ribolovaca -14. Svjetskog klupskog prvenstva u ribolovu iz broda-istakli su iz Saveza.