29 Mar. 2024.

Odbojkaši Budve eliminisani u prvom kolu LŠ

Izvor: Dan

Nakon što je Budva trijumfovala na svom parketu sa 3:2 u setovima, Mladost se u Zagrebu ubjedljivije revanširala sa 3:1 (19:25, 25:18, 25:20, 25:22) i izborila plasman u drugi krug. Budva je osvojila prvi set, ali čini se da je šansu za prolaz u naredno kolo propustila još u prvom meču kod kuće.

Budvani su u Zagrebu gotovo rutinski dobili prvi set za 23 minuta, ali im se Mladost na isti način revanširala u drugom, koji je trajao minut kraće.

Mladost je u trećem setu povela sa 12:9, ali je Budva došla u situaciju da izjednači rezultat na 18:18. Dmitrij Baranov je, međutim, izblokiran u kontri, a onda je Redi Bakiri dva puta loše primio servis i Mladost je rutinski završila taj period igre (25:20). Zagrepčani su tako prvi put u dvomeču poveli u setovima – 2:1.

U četvrtom setu drama je dostigla vrhunac. Domaćin je poveo 6:3 i 7:4, ali je Budva preokrenula na 10:8 sa dva sjajna servisa Blaža Milića, od kojih je drugi bio as. Maksimalnu prednost gosti su stekli kada je na servis došao Slobodan Bojić, koji je krajem trećeg seta zamijenio Maksima Mihajlova.

As Bojića donio je Budvi vođstvo 15:11. Mladost je smanjila na 16:14, pa je Miloš Marković zatražio tajm-aut i rekao svojom igračima da sačuvaju energiju kojom su stekli prednost.

U narednom poenu, međutim, Bakiriju je dosuđen dugi kontakt sa loptom (tokom meča suđenje je bilo najblaže rečeno problematično za našeg prvaka), a zatim i crveni karton zbog prigovora, čime je šampion Hrvatske došao do izjednačenja.

Mladost je povela 18:17, Milić blokom izjednačio na 19:19, a asom Aleksandra Gmitrovića Budva je preokrenula na 21:20. Smečom Bojića Budva je imala i vođstvo od 22:21, ali bilo je to posljednje što su gosti uradili – sve poene do kraja osvojila je Mladost i izborila plasman u drugi krug Lige šampiona, gdje je čeka češki predstavnik Karlovarsko.