16 Apr. 2024.

Budvani uzdignute glave idu u Zagreb

Izvor: Pobjeda

Odbojkaši Budve su novu sezonu otvorili pobjedom protiv Mladosti (3:2), u prvom meču prvog kola Lige šampiona. Rezultat iz Mediteranskog sportskog centra ne garantuje prolaz u drugu rundu, trebaće 14. oktobra pobjeda i u Zagrebu (ili osvajanje ,,zlatnog seta“ u slučaju poraza od 3:2).

Ali trijumf protiv prvaka Hrvatske je pravo ohrabrenje, imajući u vidu da je trener Miloš Marković gostima suprotstavio tim u kome je, među starterima, bio samo jedan igrač iz prošlogodišnjeg sastava (Blažo Milić)…

-Utakmica je bila onakva kako sam i očekivao da će da bude. Prva evropska utakmica, generalno prva obaveza za nas u sezoni, jer nismo imali utakmice u domaćem prvenstvu, sa rosterom koji je dosta izmijenjen u odnosu na prošlu sezonu.

A odbojka je sport koji ne trpi dosta izmjena i gdje treba dosta vremena i prostora da stvari dođu na svoje mjesto. Pobjeda protiv Mladosti je jako važna, da možemo uzdignute glave da idemo u Zagreb. Jer, igrali smo protiv ozbiljne ekipe, favorizovanog protivnika, a ostavili smo sebe u poziciju da sami odlučujemo o svojoj sudbini.

Iskreno se nadam da ćemo izvući pouke iz prvog meča i unaprijediti igru, i da ćemo u Zagrebu biti još konkurentniji i ostati u trci za drugu rundu Lige šampiona-kaže za Pobjedu trener Budvana Miloš Marković.

Budvanima je meč u Ligi šampiona bio prvi u sezoni, a Zagrepčanima drugi, jer su u domaćem prvenstvu igrali protiv Splita (3:0). Budva je vodila 1:0 i 2:1, ali je Mladost uspijevala da se vraća u meč. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, Budvani su u petom setu pokazali i karakter i stigli do zasluženog trijumfa.

-Atmosfera u ekipi je nešto što se gradi, za šta je, kao za igru, potrebno vrijeme. U ekipi imamo dosta mladih igrača, tako da voljni momenat nije upitan. Oni se jako lijepo druže i poznaju i to je došlo do izražaja, iako je, normalno, u igri bilo i grešaka.

Siguran sam da bi situacija mogla ići u drugom smjeru da smo drugi set riješili u svoju korist, meč bi bio mnogo brže gotov. Međutim, mogla je i Mladost u trećem setu da povede 2:1.

U svakom slučaju, zadovoljan sam reakcijom ekipe i pozitivnom atmosferom, koja je odlučila pobjednika-dodaje Marković.

Budva do revanša u Zagrebu, 14. oktobra, neće imati nijedan meč, za razliku od Mladosti, koja će odigrati još dva prvenstvena meča (Zadar, Gorica).